W bieżacym roku szkolnym już po raz trzeci bierzemy udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Kreatywne prace plastyczne". Projekt  będzie realizowany na oddziale chemioterapii w okresie od września 2023 do maja 2024 przez nauczyciela pozalekcyjnych zajęć wychowawczych. Tegoroczny tytuł projektu to  „NIESAMOWITE TECHNIKI PLASTYCZNE”. Główne cele projektu to: zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne, arteterapia rozwojowa dla dzieci oraz profilaktyka zdrowia psychicznego, rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Pełny projekt składa się z 9 zadań. Raz w miesiącu nauczyciel wybiera jedno z trzech zadań podanych przez organizatora - opublikowanych na blogu i str. Fb KPP w ostatnich dniach poprzedniego miesiąca i realizuje zajęcia plastyczne.