10 medali, trzy złote, dwa srebrne i pięć brązowych, przywieźli z VII Międzynarodowych Igrzysk Sportowych „Onko – Olimpiada 2018” pacjenci Kliniki Onkologii i Hematologii UCK, uczniowie SP 90 w Gdańsku. W siódmej edycji „Onko -Olimpiady”, którą organizuje Fundacja Spełnionych Marzeń opiekująca się dziećmi z chorobami nowotworowymi, wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Ukrainy, Rumunii, Węgier i Słowacji. Uroczystość otwarcia Igrzysk prowadzili: Beata Tadla oraz Conrado Moreno. Tradycyjna defilada, zapalenie znicza, uroczysta przysięga zawodników oraz wciągnięcie flagi Onko-Olimpiady na maszt – rozpoczęło zawody sportowe. Gdańsk reprezentowało dziesięcioro dzieci, które do Warszawy przyjechały z rodzicami i opiekunem grupy – nauczycielką Dorotą Bronowską. Atmosfera była naprawdę gorąca, a rywalizacja zacięta. Nasi zawodnicy brali udział w wielu dyscyplinach sportowych – w zawodach lekkoatletycznych, zawodach pływackich, w tenisie stołowym, badmintonie oraz w zawodach piłki nożnej. Wszyscy walczyli godnie i z dumą reprezentowali naszą Klinikę i nasze miasto - Gdańsk. Nikt by nie przypuszczał, że wszyscy uczestnicy tej olimpiady przeszli chorobę nowotworową a teraz cieszą się pełnią życia! Gratulujemy wszystkim uczestnikom.