"Podróż po Gdańsku śladami wielkiego astronoma Jana Heweliusza" to temat innowacji pedagogicznej, realizowanej z uczniami klas 7 i 8 przez Panią Joannę Biernacką. Uczniowie przygotowują informacje dotyczące życia tego sławnego gdańszczanina, uwzględniając jego zasługi w dziedzinie astronomii. Ponadto poznają inne aspekty życia Heweliusza, np. jego pracę jako browarnika i rajcy.
W szkole jest także realizowany konkurs "Gdynia - miasto z morza". Uczniowie realizują go poprzez tworzenie tematycznej teczki (portfolio). Umieszczają tam informacje o Gdyni, o architekturze, budowie portu , o słynnych gdynianach i gdyniankach. W teczce zostaną także umieszczone zdjęcia, artykuły oraz fragmenty prozy i poezji poświęcone temu pięknemu miastu. Celem konkursu jest przybliżenie naszym uczniom miasta należącego do konglomeracji zwanej Trójmiastem.