Szkoła Podstawowa nr 90 w Gdańsku przystąpiła w roku szkolnym 2021/2022 do programu Laboratoria Przyszłości, inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/laboratoria

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe
w wysokości 30.000 złotych z przeznaczeniem na zakup nowoczesnego sprzętu, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

Od września 2022 roku uczniowie będą mieli do dyspozycji profesjonalny sprzęt fotograficzny - aparaty Canon wraz z zestawem oświetleniowym, statywami i mikrofonami do prowadzenia zajęć fotograficznych i rejestrowania swojej pracy, profesjonalną maszynę do szycia Marylin wraz z akcesoriami krawieckimi, drukarkę 3D Banach School wraz z oprogramowaniem i filamentami, tak by mogli projektować i drukować swoje pomysły, pojawią się roboty Photon z pełnym oprogramowaniem, klocki konstrukcyjne LEGO® Education BricQ i SPIKE Prime do wykorzystania na lekcjach informatyki i zajęciach pozalekcyjnych, zestawy narzędzi technicznych z lutownicą i mikrokontrolerami,  ale także materiały plastyczne do realizacji projektów artystycznych. Pozyskane wyposażenie będzie wykorzystywane zarówno w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych jak i w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.