"Podziwu godna liczba Pi trzy koma jeden cztery jeden. Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe, pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy" (Wisława Szymborska). 14 marca 2022 r. obchodziliśmy w szkole Dzień Liczy Pi, która z powodu swej niewymierności i braku zauważalnej regularności, wzbudziła wśród uczniów ogólną ciekawość. Podczas lekcji matematyki była okazja poznania historii liczby Pi, związanych z nią ciekawostek oraz doświadczalnego wyznaczenia jej wartości. Uczniowie mieli także okazję wykazać się kreatywnością przy ozdabianiu liczby Pi wykonanej z masy solnej, a także stworzenia Pi-obrazu w stylu Andego Warhola. Co odważniejsi wybrali przygodę w pokoju zagadek. Tylko nielicznym udało się z niego wydostać.