15 obchodzimy DZIEŃ KROPKI. Inspiracją do powstania tego dnia jest wydana w 2003 roku książeczka dla dzieci pod tytułem "The Dot", Petera H. Reynoldsa. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość dzieci, zachęcać ich do tworzenia. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, który warto rozwijać. To właśnie od Kropki zaczyna się nasza historia i tylko od nas zależy, jak będziemy widzieć świat i w którym miejscu postawimy KROPKĘ.