19 grudnia 2018 roku, w środę na oddziale onkologii dziecięcej miało miejsce  spotkanie wigilijne, które zgromadziło wokół wspólnego stołu dzieci, rodziców, personel medyczny i pedagogiczny. Uroczystość rozpoczęła się kolędą  oraz słowami powitania i życzeniami złożonymi przez Panią Ordynator Ewę Bień oraz Panią profesor Annę Drożyńską. Następnie kilka słów o istocie Świąt Bożego Narodzenia powiedział ksiądz Leszek. Po podzieleniu się opłatkiem i wzajemnych życzeniach, wszyscy mogli skosztować wigilijnych potraw, porozmawiać, podzielić się myślami i wrażeniami. Był również czas na wspólne śpiewanie kolęd. A później …nadszedł czas, na który czekały szczególnie dzieci,… czas rozdania paczek, które czekały już pod choinką. Widok roześmianych i zadowolonych dzieci… bezcenny. To był dzień ważny dla wszystkich, radosny ale również pełen głębokich emocji i przeżyć.