3 października w Klinice Hematologii i  Onkologii uczniowie klasy pierwszej, klasy „zero” i starszaki – dzieci pięcioletnie, miały wyjątkowy dzień, ponieważ czekało je w naszej szkole Pasowanie na Ucznia. Uroczystość przygotowały  Pani Ilona Piasecka-Budzan  i pani Ewelina Górska. Pani Ilona powitała wszystkich serdecznie, szczegółowo opowiedziała dzieciom o tym, co się kolejno wydarzy. Pani dyrektor Lucyna Miniewicz  pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły.   Dzieci po odczytaniu tekstu ślubowania otrzymały dyplomy, zapinki, birety i tuby z upominkami i niespodziankami. Rodzice dzieci również odczytali słowa swojego przyrzeczenia. Po części oficjalnej i gratulacjach oraz życzeniach był słodki poczęstunek, rozmowy i wspólna zabawa.